Голова Київміськдержадміністрації має намір рішуче навести в столиці порядок з МАФами. Незаконні кіоски, господарі яких не сплачують податків до бюджету, псують зовнішній вигляд столиці і викликають нарікання киян, будуть прибрані. У той же час МАФи, які працюють в рамках законодавства, дотримуються всіх приписів, в тому числі щодо санітарно-гігієнічних норм, і затребувані жителями міста, працюватимуть і надалі. Про це йшлося на розширеному засіданні Колегії Київміськдержадміністрації в понеділок, 18 березня.

«Завтра ж проводимо консультації з правоохоронними органами і починаємо дійсно жорстко наводити порядок у цій сфері. Доручаю попередити всіх власників МАФів, які працюють поза рамками закону, про те, що такі кіоски будуть в обов'язковому порядку демонтовані», – сказав в ході наради Олександр Попов.

Очільник міста розкритикував роботу підлеглих щодо наведення порядку з МАФами. «Я не приймаю виправдань, що хтось заважає навести порядок, хтось протидіє. Діяти будемо жорстко. Якщо протидіє суд – демонтуємо МАФи і виставляємо їх перед судом. Якщо протидіють політики – виставляємо перед їхніми офісами», – сказав голова КМДА.

Після закінчення засідання Олександр Попов сказав журналістам, що «питання незаконних МАФів у столиці буде закрито протягом дуже нетривалого часу». За його словами, «немає жодного дня, щоб жителі столиці не поскаржилися в Call-центр на МАФи». «Кияни вимагають, щоб ми навели порядок, і запевняю, ми його наведемо. Наведемо, як би не опиралися ті, хто отримує на цьому незаконному бізнесі надприбутки», – сказав Олександр Попов, додавши, що в столиці залишаться тільки ті МАФи, які затребувані киянами, наприклад задовольняють попит на товари в умовах відсутності поблизу стаціонарних магазинів.

Нагадаємо, що, згідно з опитуванням, проведеним фахівцями Інституту медіа-моделювання та політико-економічного аналізу «Перспектива» на вулицях Києва, майже 70% киян вважають, що малі архітектурні форми (МАФи), розміщені на тротуарах, біля станцій метро, ​​а також біля шкіл, необхідно демонтувати. Серед головних претензій киян до МАФів – антисанітарія і бруд навколо кіосків, продаж алкоголю і сигарет неповнолітнім. 62% киян вважають, що МАФи, встановлені в публічних місцях (в переходах, на тротуарах, біля метрополітену), заважають проходу і навіть загрожують безпеці людей.

У той же час більшість киян вважає, що легальні кіоски, розміщені в спеціально відведених місцях з урахуванням потреб киян, повинні працювати.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

128