Сьогодні день народження у письменниці, поетеси, лауреата Національної премії України ім.Тараса Шевченка Ліни Костенко.

Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930 р. у Ржищеві Київської обл. Навчалася у Київському педагогічному інституті, Московському літературному інституті імені О.М.Горького.

Ліна Костенко була однією із перших і найпримітніших у плеяді молодих українських поетів, які виступили на рубежі 1950-1960-х років.

Збірки її віршів «Проміння землі» (1957) та «Вітрила» (1958) викликали інтерес читача і критики, а книга «Мандрівки серця», що вийшла у 1961 році, не тільки закріпила успіх, а й засвідчила справжню творчу зрілість поетеси, поставила її ім'я серед визначних майстрів української поезії.

 
 
Обмеження свободи творчої думки призвели до того, що досить тривалий час вірші Ліни Костенко практично не потрапляли до друку. Але саме у ті роки поетеса посилено працювала, крім ліричних жанрів, над романом у віршах «Маруся Чурай», за який вона у 1987 була удостоєна премії імені Т.Г.Шевченка.

У 2010 році вийшов її перший роман у прозі «Записки українського самашедшого», тему якого видавець Іван Малкович визначив як український погляд на світове божевілля.

Ліна Костенко була нагороджена Відзнакою Президента України (1992) і Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (2000), але публічно відмовилася від звання Героя України: «Політичної біжутерії не ношу».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

389