Пенсійний фонд України втратив функцію збору єдиного соціального внеску, яка віддана у сферу відповідальності Міністерства доходів і зборів України, повідомили у прес-службі Глави держави.

Згідно з Указом, Пенсійний фонд відтепер буде вести облік громадян - учасників системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Крім того, на Пенсійний фонд покладено завдання щодо аналізу і прогнозуванню надходжень за єдиним соціальним внеском, а також щодо взаємодії та обміну інформацією з Міндоходів та іншими державними органами стосовно питань нарахування та сплати єдиного внеску.

У свою чергу, Міндоходів несе відповідальність за контроль і своєчасність звітування щодо єдиного внеску, достовірність, повноту його нарахування та оплати; забезпечує ведення обліку єдиного внеску, а також донарахування ненарахованих або несплачених сум єдиного внеску.

Міндоходів також буде ініціювати процедуру банкрутства відносно платників єдиного внеску та готувати пропозиції за прогнозами його збору з урахуванням макроекономічних показників і тенденцій розвитку світової економіки.

Як повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович затвердив положення про Міністерство доходів і зборів України, встановивши, що у складі Міністерства утворюються і діють підрозділи податкової міліції.

Нагадаємо, Міністерство доходів і зборів створене 24 грудня 2012 року шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби.

Міністром доходів і зборів Президент призначив Олександра Клименка - колишнього голову ДПСУ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1061