Енергетична стратегія України на період до 2030 р. передбачає активний розвиток атомної енергетики. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході прес-конференції заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький.

За словами міністра, зокрема, намічено продовження терміну роботи діючих енергоблоків АЕС і будівництво нових. Так, продовжується робота щодо залучення кредитних коштів ЄБРР на будівництво енергоблоків №№ 3, 4 Хмельницької АЕС.

Що стосується посилення безпеки енергоблоків, продовжив чиновник, то 25 березня заплановано підписання з ЄБРР гарантійної та кредитної угоди за проектом «Програма підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС» на суму 300 млн євро.

Ставицький додав, що дуже актуальним залишається і питання створення власного виробництва ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000 вітчизняних АЕС на відповідному українсько-російському заводі на території нашої країни.

«Ми, як і раніше, хочемо запустити підприємство у 2015 р., а для цього Україна та Росія повинні забезпечити фінансування в обсязі по 336 млн грн кожна. Відповідний законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» уже розроблений Міненерговугілля і зараз опрацьовується причетними міністерствами і відомствами. У 2013 р. буде завершена розробка проектної документації (вересень) та розпочаті будівельні роботи (IV квартал)», - сказав він.

Міністр також сказав, що триває втілення програми створення Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР. «Це дозволить уникнути витрат на захоронення відпрацьованого палива за кордоном», - уточнив чиновник.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

196