Інтеграція в рамках регіональних груп стає ключовим драйвером міжнародної торгівлі. Про це міністр з торгівлі Євразійської економічної комісії (ЄЕК) Митного союзу Андрій Слєпньов заявив на Міжнародному економічному форумі держав-учасниць СНД, передає кореспондент ForUm'у з Москви.

За словами міністра, статистика ВТО і ООН говорить, що основний приріст світової торгівлі в останні роки забезпечується саме за рахунок торгівлі всередині регіональних інтеграційних груп, включаючи зони вільної торгівлі (ЗВТ). «Тренд регіональної інтеграції набирає обертів на тлі того, що діалог у рамках багатосторонньої торговельної системи - ВТО - не дає позитивних сигналів і не дозволяє розраховувати на якусь нову амбітну платформу глобальної торгівлі», - сказав чиновник.

На його думку, зростання торгівлі всередині інтеграційних об'єднань - це і добре і погано. «Добре - тому що це більш гнучка система домовленостей, тонше враховує інтереси учасників. А погано, тому що побічно підвищуються бар'єри між такими регіональними угрупованнями. У цьому сенсі дуже важливо, що зараз робить ВТО - зокрема, готується угода про сприяння торгівлі, яка узагальнює досвід різних ЗВТ за останні 10-15 років. Але це не змінює основного тренда: зростання міжнародних товарообігів у перспективі буде забезпечуватися посиленням регіональних інтеграційних зв'язків у різних ЗВТ», - зазначив Слєпньов.

У зв’язку з цим, те, що досягнуто в рамках СНД, з істотним оновленням бази вільної торгівлі у 2011 р., - дуже своєчасно і важливо, підкреслив економіст. «Але цього як і раніше недостатньо, не можна стояти на місці, треба рухатися далі, щоб підтримувати конкурентоспроможність нашого спільного режиму торгівлі. Щоб на нашому загальному торговельному просторі ми почувалися комфортно і не гірше, ніж при торгівлі з іншими країнами», - сказав він.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

233