Шевченківський районний суд Києва застосував екстрадиційний арешт відносно екс-прем'єра Таджикистану Абдумаліка Абдулладжанова, затриманого в Україні 5 лютого 2013 року.
Відповідне рішення суду оголосив у п'ятницю суддя Володимир Бугіль.

Таким чином, суд задовольнив клопотання прокуратури, яка просила прийняти рішення про екстрадиційний арешт у зв'язку з тим, що екстрадиційна перевірка Абдулладжанова ще не завершена, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Визначити екстрадиційний арешт Абдулладжанова до вирішення питання про його екстрадицію, але не більше ніж на 12 місяців», - говориться в ухвалі суду.

Згідно із законодавством, екстрадиційний арешт не означає, що людина, відносно якої він застосований, в обов'язковому порядку буде екстрадована. Екстрадиційний арешт є запобіжним заходом до вирішення питання про те, чи буде екстрадована людина в ту країну, звідки було отримано запит про її видачу.

Разом з тим, захист опального прем'єра Таджикистану повідомив, що подасть апеляцію на рішення Шевченківського суду про екстрадиційний арешт.

«Мені доведеться в найближчі дні оскаржити сьогоднішнє рішення», - сказав адвокат Андрій Федур журналістам.

Нагадаємо, Абдулладжанов був затриманий працівниками лінійного відділу в аеропорту «Бориспіль» ГУ МВС України в Київській області 5 лютого після того, як він прибув рейсом «Лос-Анджелес - Амстердам - ​​Київ».

У Державній міграційній службі України повідомили, що Абдулладжанов поки не звертався за статусом біженця.

Однак Управління верховного комісара ООН у справах біженців нагадало Києву, що Абдулладжанов має статус біженця в США і тому, згідно з міжнародним правом, не може бути екстрадований в якусь країну.

7 лютого Бориспільський міськрайонний суд (Київська обл.) задовольнив подання прокуратури про тимчасовий арешт громадянина Таджикистану Абдумаліка Абдулладжанова на 40 діб.

18 лютого Генеральна прокуратура Таджикистану направила в Київ офіційні документи, необхідні для екстрадиції екс-прем'єра республіки.

64-річний екс-прем'єр Таджикистану, який останні 15 років проживав у США, звинувачується на батьківщині за наступними статтями Кримінального кодексу Таджикистану: 179 частини 3 і 4 (тероризм, пов'язаний із замахом на життя представника влади, в складі організованої групи), 186.1 (бандитизм ), 187.2 (організація злочинного співтовариства), 245.4 (привласнення або розтрата держмайна в особливо великих розмірах), 306 (насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади), 309.2 (диверсія у складі організованої групи). Якщо екс-прем'єр буде виданий Душанбе і суд визнає його винним, то йому загрожує довічний термін позбавлення волі.

З вересня 1992 р. Абдулладжанов обіймав посаду прем'єр-міністра Таджикистану, проте вже у 1993 році подав у відставку і був призначений послом Таджикистану в Росії. У 1994 році висунув свою кандидатуру на других всенародних виборах президента Таджикистану, однак, згідно з офіційними даними, програв нині діючому главі державі Рахмону.

Після виборів покинув Таджикистан, жив у Росії, а з 1998 року - в США.

Влада Таджикистану звинувачує Абдулладжанова в організації замаху на Рахмона 30 квітня 1997 р., коли президент отримав поранення в ногу, а також в організації заколоту в Согдійській області, який став причиною загибелі десятків людей у ​​1998 році. Сам екс-прем'єр у своїх інтерв'ю зарубіжним ЗМІ все заперечував.

У Таджикистані, де в листопаді поточного року повинні відбутися чергові президентські вибори, в останні місяці стали ходити чутки, що Абдулладжанов підтримає кандидата від опозиції, яка поки зберігає мовчання щодо своєї участі у виборах. Сам екс-прем'єр давно не давав жодних інтерв'ю і тому його позиція в цьому питанні невідома.
ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

613