У 2012 році Україні вдалося зберегти макроекономічну стабільність і міцне функціонування бюджетної системи. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, представляючи Звіт про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» заявив перший заступник міністра фінансів України Анатолій Мярковський.

«У цілому світова економіка торік розвивалася гіршими темпами, ніж планувалося. Єврозона взагалі досягла показника - 0,3% зростання економіки. Звичайно, ми досить інтегровані у світову економіку. Це підтверджують показники імпорту та експорту. Наприклад, у нас за минулий рік експорт склав 89,4 млрд доларів, імпорт - 103,8 млрд доларів», - уточнив він.
Також Мярковський нагадав, що світові ціни на чорний метал торік впали на 11,4% у порівнянні з 2011 роком.

«Але при тому, що в єврозоні -0,3%, у нас - +0,2% реального зростання економіки. Номінальний ВВП - 1,4 трлн грн, при тому, що при формуванні бюджету на 2012 рік планувалося 1,5 трлн грн, тобто відповідні події в світі відбилися на економічній ситуації в Україні, і, звичайно, нам довелося торік вирішувати багато завдань», - сказав він.
Серед позитивних моментів заступник міністра відмітив стабілізацію цін в Україні.
«Ми досягли фактичної стабілізації цін. Дефляція склала 0,2%, тобто ціни практично не змінилися», - сказав він.

При цьому Мярковський нагадав, що крім 2002 року, в Україні кожен рік традиційно закінчувався з інфляцією.

Аліна Єремеєва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

303