Цього року Україна має хороші шанси покращити свої позиції у міжнародному рейтингу за легкістю ведення бізнесу Doing Business. Це пов'язано з тим, що при складанні рейтингу за підсумками 2012 року його автори не врахували низку законодавчих і нормативних нововведень, які вводяться в дію з 1 січня 2013 року. Про це перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов написав у своїй статті для авторитетного українського англомовного тижневика Kyiv Post.

«Ми налаштовані дуже оптимістично. У тому числі і з тієї причини, що на початку 2013 року, коли Україна піднялася на 15 позицій рейтингу, укладачі Doing Business не врахували у своїх оцінках цілу низку реформ, спрямованих на дерегуляцію та створення сприятливих умов для ведення бізнесу. Зокрема, мова йде про 52 нові закони і 36 нормативних актів Кабінету Міністрів, які набули чинності з 1 січня поточного року», - зазначив Арбузов.

У своїй статті він також розповів про ключові реформи, які спрямовані на спрощення підприємницької діяльності в Україні. Вони торкнуться не тільки подальшої лібералізації податкового законодавства і реєстраційних процедур, а також посилення захисту прав інвесторів, спрощення митного контролю, удосконалення процесу банкрутства і санації проблемних підприємств.

«Рейтинг Doing Business складається за визначеним переліком напрямів. Тому урядом розроблено комплексний план заходів, який охоплює активності щодо кожного з даних напрямів. Його виконання дасть можливість зробити бізнес-клімат в країні більш сприятливим для інвесторів», - зазначив перший віце-прем'єр.

Міжнародний рейтинг легкості ведення бізнесу - Doing Business - щорічно складається експертами Міжнародної фінансової корпорації Всесвітнього банку. Вважається, що цей рейтинг - ключовий індикатор бізнес-клімату в тій чи іншій країні.

За підсумками 2012 року Україна посіла 152-е місце, у 2013 році - 137-е місце.

Президент України Віктор Янукович поставив перед урядом завдання, щоб країна увійшла до першої сотні цього рейтингу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

215
Классические туфли мужские