Державна телекомпанія «Оренбург», регіональне представництво федерального російського телеканалу РТР, вибачилася за сюжет про Тараса Шевченка, у якому український поет був прирівняний до Адольфа Гітлера.

Директор філії телекомпанії Лариса Мурашова у прямому ефірі ввечері у четвер визнала, що у сюжеті були некоректні висловлювання про творчість Кобзаря.

«Компанія приносить вибачення всій українській громадськості», - заявила Мурашова, запевнивши глядачів, що автор не хотів своїм сюжетом зачепити почуття національної гордості українського народу, повідомляє «Укрінформ».

За її словами, журналісти ДТРК «Оренбург» з глибокою повагою ставляться до культури і традицій українського народу та жалкують з приводу резонансу, який викликала ця тема.

Нагадаємо, українці Оренбурга розцінили як ксенофобію і розпалювання антиукраїнських настроїв відеосюжет, показаний на державному каналі «Оренбург» 10 березня, у якому автори порівняли Тараса Шевченка з Гітлером і заявили про непотрібність проводити в Оренбурзі Фестиваль української культури «Шевченківський березень».

Про це йдеться у листі Оренбурзької обласної громадської української культурно-просвітницької організації ім.Т.Г.Шевченка губернатору Оренбурзької області Юрію Бергу з проханням дати публічну оцінку цьому сюжету і його авторам.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

407