Реалізація Державної програми активізації розвитку економіки - єдина можливість підвищити соціальні стандарти. Такого висновку дійшли експерти в ході круглого столу «Чи є «соціалка» у Державній програмі активізації розвитку економіки?», що відбувся вчора в інформаційному агентстві «Українські новини».

«Ми повинні розуміти, що іншого джерела підвищення соціальних стандартів в Україні не існує. На нас не зваляться гроші з неба, ми не знайдемо завтра гігантські запаси нафти чи газу, які можна продавати і фінансувати соціальну сферу. Основа - це реальний сектор економіки. Буде він розвиватися - будуть рости соціальні стандарти», - зазначив в ході круглого столу Євген Олейников, директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку.

«Позитивний розвиток будь-якої галузі - це створення нових робочих місць, збільшення заробітної плати. А високотехнологічні робочі місця - це вже гідне збільшення заробітної плати. А значить, і наповнення пенсійного фонду та фондів соціального страхування», - додала Марина Латишева, заступник директора департаменту стратегічного планування Мінсоцполітики, пишуть «Известия в Украине».

З чиновниками згоден і перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло. «Активізація економічного розвитку - це головний і самий дієвий метод підвищення соціальної спрямованості економіки. Це робочі місця, це доходи бюджету, це поліпшення ситуації з пропозицією товарів і послуг на ринку. Реалізація запропонованих заходів однозначно матиме позитивний соціальний ефект», - вважає експерт.

Нагадаємо, 27 лютого на засіданні Кабміну було презентовано проект Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. Документ визначає шість основних пріоритетів для реалізації державної економічної політики. Серед них: підвищення конкурентоспроможності економіки; поліпшення інвестиційних умов; підтримка національного товаровиробника та реалізація політики імпортозаміщення; розвиток галузей, що виробляють високотехнологічну продукцію; структурна реформа у стратегічних секторах, зокрема, держсектор економіки, інфраструктура і зв'язок, ПЕК, ЖКГ та будівництво; розвиток експортного потенціалу, включаючи фінансову підтримку експортерів і просування українських товарів на зовнішніх ринках.

Після презентації проект був доопрацьований відповідно до зауважень Президента і, за словами представників Мінекономрозвитку, може бути прийнятий вже на наступному тижні. Відповідно до нинішньої редакції документа, на реалізацію програми в 2013 році заплановано виділити із державного бюджету 23 млрд грн. Крім того, ще 195 млрд грн планується залучити у вигляді приватних інвестицій.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

224