У Міністерстві закордонних справ України заявляють, що поки рано говорити про якісь домовленості з приводу формату співробітництва між Україною та Митним союзом (МС).

«Переговори з приводу можливого формату співпраці України з МС тривають, і говорити про будь-які домовленості ще рано», - повідомив «Інтерфакс-Україна» виконувач обов'язків директора департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс, коментуючи інформацію, що з'явилася у ЗМІ про нібито досягнуту домовленість про асоційоване членство України у МС.

Представник українського зовнішньополітичного відомства також додав, що МЗС невідомо, щоб делегація України у тому складі, який згаданий у цьому матеріалі, вела якісь переговори у Москві на нинішньому тижні.

Нагадаємо, видання «ZN.UA» з посиланням на джерело в українському уряді повідомило, що в результаті консультацій з російською стороною на рівні робочих груп Київ досяг попередньої домовленості з Москвою про асоційоване членство України у МС. «Оскільки подібний формат участі у МС безпрецедентний, його юридичну базу ще тільки належить створити. Зроблено це повинно бути в найближчі два місяці», - стверджує джерело.

Передбачається, що даний формат надасть Україні доступ до всіх документів МС і присутність на всіх засіданнях органів МС як спостерігача без права голосу. Асоційоване членство України буде розраховане мінімум на 2 роки, «після закінчення яких Київ ... повинен буде ухвалити остаточне рішення щодо можливості повномасштабного членства у МС».

За даними видання, на цьому тижні у Москві побувала українська делегація у складі віце-прем'єра Юрія Бойка, міністра юстиції Олександра Лавриновича, першого заступника міністра закордонних справ Руслана Демченка та голови зовнішньополітичного управління Адміністрації Президента Андрія Гончарука, яка і досягла відповідних домовленостей.

Як раніше писав ForUm, 14 березня Президент України Віктор Янукович заявив, що газові переговори з Росією відокремлені від переговорів про співпрацю України з Митним союзом РФ, Білорусі та Казахстану.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

613