Україна шукає формати співпраці з Митним союзом, які не будуть суперечити міжнародним зобов'язанням, у тому числі правилам СОТ. Про це Президент України Віктор Янукович заявив під час спільної прес-конференції за підсумками переговорів з Президентом Латвії, повідомляє прес-служба Глави держави.

За словами Януковича, члени Митного союзу - Росія, Казахстан і Білорусь - є країнами, з якими в України побудовані давні стратегічні відносини. Сьогодні ведеться робота для знаходження такого формату співпраці, який би зняв нинішні перешкоди, насамперед у торгівлі.

«Робоча група працює у рамках мандата, який передбачає, що Україна може приєднатися до тих секторальних положень Митного союзу, які не суперечать нашим міжнародним зобов'язанням, у тому числі правилам СОТ», - сказав Янукович.

Глава держави зазначив, що під час останньої зустрічі з президентом Російської Федерації сторони домовилися, що після того, як буде знайдений формат співпраці України з Митним союзом, обов'язково слід провести зустріч на рівні чотирьох президентів.

Нагадаємо, Росія пропонує Україні вступити до Митного союзу, що дозволить знизити ціну на закуповуваний в РФ природний газ. Україна сподівається на підписання угоди про асоціацію і ЗВТ з Євросоюзом і пропонує секторальну співпрацю з МС за формулою «3+1», але Росію це не влаштовує.

4 березня Президент України Віктор Янукович заявив, що зараз мова про негайний вступ Києва до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану не йде - це питання ще має всебічно обговорюватися.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

203