Більше 84% сільських і селищних рад підтримують створення обслуговуючих сільгоспкооперативів. Таку відповідь дали понад 9 тисяч голів сіл і селищ, які взяли участь в опитуванні, організованому Мінагрополітики. Заробляти гроші селяни готові, об'єднуючись в кооперативи, які спеціалізуються як на тваринництві, так і рослинництві. Згідно з опитуванням, найбільше одноосібники зацікавлені працювати у кооперативах, які заготовляють молоко та вирощують і зберігають зернові. Про це повідомила директор державної установи «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «АГРООСВІТА» Ірина Синявська.

«Якщо розглянути напрями діяльності обслуговуючих кооперативів, то респонденти найбільш пріоритетними назвали заготівлю молока - 5849 респондентів, або 54%, а також вирощування та зберігання зернових - 4182 сільських та селищних ради», - зазначила Ірина Синявська.

Вона також додала, що, на думку сільських громад, щоб дати сільгоспкооперації потужний поштовх, держава повинна надати свою допомогу. Так, частина опитаних - 68% - вважає за необхідне ввести пільговий режим оподаткування. Інші ж підтримують ідею надання пільгових кредитів або компенсації процентних ставок щодо них.

«Розвиток кооперативного руху і підтримка його з боку держави є необхідною умовою відродження українського села. Зараз влада забезпечила всі умови для того, щоб селяни об'єднувалися в кооперативи. Оскільки саме кооперативи дозволять малому виробнику отримати дотації, субсидії, кредитну підтримку тощо», - зазначила директор «АГРООСВІТА».

Крім того, на переконання Ірини Синявської, кооперативи можуть стати ефективним механізмом згуртування селян і дадуть можливість вирішити цілу низку не тільки економічних, а й соціальних проблем.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

244