Публічна кадастрова онлайн-карта, створена Держземагентством, допоможе захистити права власності на землю, а також зробить неможливими майже всі зловживання, які існували в цій сфері досі. Про це, підбиваючи підсумки першого місяця роботи онлайн-карти, заявив глава Держземагентства Сергій Тимченко.

Він пояснив, що карта містить детальну інформацію про кожну земельну ділянку на території України: її межі, площу, стан ґрунту, цільове призначення, на якій підставі набуто право власності. На карті навіть можна розглянути невеликі об'єкти і споруди. Крім того, завдяки їй, можна буде легко знайти вільні ділянки, у яких поки немає господарів. Дані в системі оновлюються щодня, а сама онлайн-карта сформована на основі аерофотозйомки всієї території країни.

Будь-який власник землі може перевірити статус своєї ділянки через Інтернет. Оскільки карта була складена на підставі наявних у розпорядженні Держземагентства документів, у роботі системи передбачений зворотний зв'язок. Якщо власник ділянки виявить неточності в онлайновій версії, він може звернутися в Держземагентство з проханням внести уточнення в ці дані, повідомляє «РБК-Україна».

Глава Держземагентства підкреслив, що тепер права власності власника будь-якої земельної ділянки захищені набагато краще, ніж раніше: «Перше - той кадастровий номер, який ми їм присвоюємо, і є основна гарантія власності на ділянку. Друге - швидкість оформлення, яка дає повну автоматизацію системи. І третє - захищеність його земельної ділянки в плані того, що інформація про земельну ділянку нікуди не пропаде і не дінеться».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

339