У лютому на валютному ринку України спостерігалася відносна стабілізація. Цьому сприяли: низька активність населення (в тому числі, у зв'язку зі зниженням рівня прибутковості депозитів в іноземній валюті) та зростання золотовалютних резервів, повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України.

Протягом місяця відбулося деяке скорочення обсягу валютних депозитів громадян (з 22,76 млрд. дол. США в 22,58 млрд. дол США), що було обумовлено зниженням протягом місяця середньої процентної ставки по валютних депозитах на 0,27 п. п. (до 6,59%).

Загальний обсяг конверсійних операцій банків з фізичними особами також був порівняно невеликим і склав 2,45 млрд. дол. США. Наприклад, у серпні і жовтні минулого року цей показник становив 4,02 і 4,51 млрд. дол. США відповідно.

Досить успішне розміщення державних облігацій в іноземній валюті призвело до зростання обсягу золотовалютних резервів, і це незважаючи на значні виплати країни за зовнішніми запозиченнями. У лютому обсяг золотовалютних резервів збільшився на 57,67 млн. дол. США і склав 24 709,9 млн. дол США.

Загальний обсяг інтервенцій (придбання і продаж валюти) НБУ на валютному ринку в лютому склав 950,1 млн дол США (у 2,7 рази більше, ніж за попередній місяць). При цьому обсяг операцій з продажу валюти Національним банком на 223,3 млн. дол. США перевищив обсяг операцій з її придбання (місяцем раніше така різниця складала 296,4 млн. дол. США).

Обсяг операцій на міжбанківському валютному ринку залишався відносно стабільним другий місяць поспіль: 40,7 млрд. дол. США в лютому і 39,1 млрд. дол. США в січні.

Офіційний курс гривні щодо долара залишався незмінним, і на кінець лютого склав 799,3 грн. за 100 доларів США. Відносно євро гривня девальвувала на 3,28%, відносно російського рубля - на 1,93%. Коливання національної валюти на готівковому і міжбанківському валютному ринках у лютому теж були несуттєвими: максимальне відхилення між найбільшим і найменшим значенням курсу в лютому не перевищувало 0,8%; різниця між середньоденним курсом придбання та продажу іноземної валюти на готівковому ринку коливалася від 3,73 коп . до 4,8 коп. за 1 дол США, що може свідчити про повернення валютного ринку в стан рівноваги.

На думку НАБУ, стабілізація ситуації на валютному ринку сприятиме поступовому зростанню привабливості гривневих депозитів для населення. Зараз на вітчизняному ринку практично відсутні інструменти, співмірні з банківськими депозитами за співвідношенням надійність/прибутковість, що виділяє банківський сегмент як основний оператор грошово-кредитного та валютного ринку країни.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

178