На засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято 11 соціальних рішень. Про це під час прес-конференції повідомила міністр соціальної політики України Наталія Королевська. У цілому ці рішення стосуються більше 2 млн громадян, а на їх реалізацію з державного бюджету та фондів соціального страхування буде направлено понад 2 млрд грн.

«Сьогодні на засіданні уряду багато уваги було присвячено питанням соціальної політики та захисту вразливих громадян. Всього було прийнято 11 соціальних рішень. І це - своєрідний рекорд за останній час», - зазначила вона.

Королевська зазначила, що прийняті сьогодні рішення - це частина пакету з понад 70 соціальних пропозицій Мінсоцполітики, що напрацьовувалися з початку року. В цілому вони стосуються більше 2 млн громадян. На реалізацію прийнятих рішень з державного бюджету та фондів соціального страхування буде направлено понад 2 млрд грн, повідомляють «Известия в Украине».

Зокрема, за словами міністра, підтримано проект закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», яким передбачено збільшення щомісячної допомоги для дітей-сиріт з інвалідністю на 894 гривні - з 2420 грн до 3314 грн. Ці зміни прямо передбачені соціальними ініціативами Президента.

У сфері зайнятості уряд затвердив порядок компенсації 50% єдиного соціального внеску роботодавцям, які створюють нові високооплачувані робочі місця. «За попередніми оцінками, прийняття цієї норми стимулюватиме додаткове створення більше 70 тисяч високооплачуваних робочих місць на рік», - повідомила міністр.

Більше рішень - вісім - було прийнято щодо посилення соціального захисту найбільш вразливих категорій громадян - інвалідів, ветеранів, малозабезпечених сімей. Серед них - підвищення мінімальних пенсій інвалідам війни II-III груп та учасникам бойових дій, яким виповнилось 85 років. «З 1 травня 2013 р. у жодного учасника бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, якому виповнилося 85 років, пенсія не може бути менша 2548 грн», - зазначила міністр.

Також збільшена щорічна разова грошова допомога до 5 травня на 2013 рік ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань - у середньому на 10%. «Для прикладу, інвалідам війни I групи передбачається виплатити разової допомогу в розмірі 2415 гривень - на 215 гривень більше, ніж у 2012 році», - підкреслила Королевська.

Ще одним рішенням уряду, як зазначила Королевська, посилено соціальний захист осіб, які постраждали на виробництві. «З березня 2013 року щомісячні страхові виплати особам, які постраждали на виробництві, зростуть у середньому на 180 гривень - з 1210 до 1390 грн», - сказала вона.

Серед інших рішень, прийнятих сьогодні, міністр відмітила спрощення порядку надання субсидій. Відтепер люди отримають можливість брати довідки про доходи в одному місці - в Пенсійному фонді. «Сьогоднішнє рішення про спрощення отримання субсидій - не останнє. Наша мета - перехід до автоматизації процесу надання субсидій шляхом отримання в електронному вигляді інформації про доходи працюючих осіб від Пенсійного фонду без участі громадян», - зазначила вона.

«Прийнятий сьогодні пакет - це тільки перший крок. Найближчим часом на розгляд членів Уряду будуть винесені наступні рішення. І я розраховую на їхню підтримку членами Кабінету Міністрів», - підсумувала Королевська.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

349