Україна вже сьогодні може пишатися своєю військовою медициною, а після проведення реформи і оптимізації якість її зросте. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, під час круглого столу на тему «Чи вдасться зберегти військову медицину?» сказав заступник міністра оборони Артуро Бабенко.

Зокрема, заступник міністра повідомив, що сьогодні на медичному забезпеченні у військових лікувальних закладах перебуває близько 1 млн 100 тис. чоловік. А в підпорядкуванні військово-медичного департаменту - 44 лікувально-профілактичні заклади охорони здоров'я в різних регіонах країни. Це 23 шпиталі, 5 з яких мобільні, 6 великих клінічних центрів, поліклініки та ін.

Щорічно у військових медустановах лікуються на стаціонарі 160 тис. чоловік, а понад 1,4 млн проходять амбулаторне лікування.

Висока якість надання лікування військовими медиками оцінена на міжнародному рівні. Зокрема, українські військово-медичні клінічні центри визнані кращими у своїх регіонах комісією УЄФА в рамках проведення Євро-2012.

Між тим, заступник міністра закликав військових медиків не боятися реформи, оскільки оптимізація передбачає не просто скорочення, а поліпшення роботи галузі за всіма показниками. До того ж відчуження медичного майна заборонено.

Чиновник додав, що фінанси в галузі будуть використовуватися максимально і точково. Крім того, у військову галузь хочуть залучити інвесторів.

Бабенко також запевнив, що «не буде так, щоб взяти, відрубати і закрити госпіталі, які цікаві. Нам потрібно медицину виводити на новий рівень. Будуть запрошуватися інвестори. «Реформи, на жаль, безболісно, ​​не проходять, оскільки є велика кількість ветеранів та осіб, звільнених у запас. Ми повинні дбати про їх соціальний захист», - сказав замміністра.

У свою чергу т.в.о. директора військово-медичного департаменту Ігор Данильчук зазначив, що до 2017 року заплановано скорочення ЗСУ до 115 тисяч. Що стосується безпосередньо військових медиків, то якщо сьогодні це 11 500, то до 2017 року залишиться близько 7500.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

259