Російське посольство вело роботу з представниками сирійської опозиції для звільнення громадянки України Анхар Кочнєвої, яка напередодні самостійно втекла від сирійських повстанців, які викрали її у жовтні минулого року, повідомив посол Росії у Сирії Азамат Кульмухаметов.

«Зусилля з нашого боку робилися, ми сприяли через наші контакти з опозицією, велася робота з сирійськими властями», - сказав посол.

За словами дипломата, безпосередньо у переговорах з викрадачами російські дипломати не брали участі, повідомляє РІА «Новости».

«Осторонь ми не стояли, і підтвердженням цього є той факт, що ми були запрошені до МЗС Сирії на передачу Анхар Кочнєвої посольству України у Дамаску», - зазначив посол.

Як раніше повідомляв ForUm, 12 березня Міністерство закордонних справ Сирії передало Посольству України у Дамаску громадянку України Анхар Кочнєву.

Нагадаємо, Кочнєва, яка була викрадена бойовиками сирійської опозиції у жовтні минулого року, втекла від викрадачів.

Кочнєва приїхала до Сирії після початку збройного конфлікту, працювала позаштатним кореспондентом, супроводжувала українських журналістів, які приїжджали до Сирії, співпрацювала з низкою російських ЗМІ.

Вона була викрадена у жовтні 2012 року. На початку листопада на її сторінці у соціальній мережі Facebook було викладено її відеозвернення з проханням виконати умови викрадачів, які вимагають за звільнення викуп і загрожують стратити заручницю, якщо не отримають гроші.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

172