Уряд має намір до 2015 року відновити систему зрошення земель, направивши на ці цілі 2 мільярди доларів під державні гарантії. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, в ході засідання Кабміну заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

«В останні роки спостерігається стійка тенденція збільшення середніх температур в цілому по Україні і особливо на півдні. За попередніми оцінками метеорологів, літо 2013-го теж буде спекотним. Фактично зернове виробництво поступово пересувається на північ. Тому, щоб не втратити наш хлібний південь, ми повинні відновити на новому рівні систему зрошення землеробства», - сказав Азаров.

За його словами, згідно з Державною програмою розвитку економіки передбачено спрямувати 2 млрд дол під держгарантії на відновлення і модернізацію системи зрошення на півдні України.

Прем'єр-міністр зазначив, що існуюча система зрошення була покинута і фактично зруйнована за останні десятиліття.

«У затвердженій урядом Держпрограмі активізації розвитку економіки на 2013-2014 рр. передбачено протягом найближчих двох років відновлення зрошення на одному мільйоні гектарів у Херсонській та Миколаївській областях і, звичайно, у Криму. На сьогодні зрошується тільки 400 тис.га, значить, загальна площа зрошуваних земель в 2015 році повинна скласти 1,4 млн га. Завдяки цьому валове виробництво сільськогосподарської продукції на півдні може зрости на 27 млрд дол на рік», - спрогнозував Азаров.

Як повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович пообіцяв приділити увагу зрошенню земель на півдні країни.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

202
Классические туфли мужские