Європейський банк реконструкції і розвитку візьме участь у реалізації Комплексної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України на 2012-2017 роки шляхом надання кредиту на суму 300 млн євро, йдеться у повідомленні ЄБРР.

Згідно з повідомленням, відповідне рішення Рада директорів ЄБРР прийняла на своєму засіданні 12 березня.

«У результаті виконання цієї програми українські АЕС будуть приведені у відповідність з міжнародними стандартами безпеки згідно з посібниками МАГАТЕ», - сказано у повідомленні.

Як наголошується у повідомленні, цей проект на сьогоднішній день є для банку найбільшим кредитним проектом у сфері ядерної безпеки. Він передбачає, у залежності від типу реактора, до 87 заходів щодо підвищення проектних рівнів безпеки, включаючи заміну важливих для безпеки обладнання систем, модернізацію систем управління і контролю, а також організаційні заходи щодо поліпшення управління аваріями, передає «УНІАН».

«Роблячи внесок у реалізацію цієї життєво важливої ​​ програми, ЄБРР не тільки відіграє важливу роль у здійсненні заходів щодо підвищення безпеки, але і проявляє відповідальність як надійний довгостроковий партнер України. Наша участь у даному проекті відповідає політиці банку в енергетичній сфері, яка передбачає інвестиції у підтримку безпеки експлуатованих атомних енергоблоків», - цитує прес-служба керуючого директора ЄБРР в сфері енергетики та природних ресурсів Ріккардо Пуліті.

Також у повідомленні зазначається, що, крім заходів, спрямованих на підвищення безпеки, даний проект передбачає підтримку реформ в атомній енергетиці України, посилення незалежності і поліпшення фінансування органу ядерного регулювання, а також вдосконалення українських програм зняття з експлуатації та управління відходами.

Як повідомляв ForUm, Президент Віктор Янукович доручив підвищити безпеку вітчизняних АЕС.

Нагадаємо, після аварії на японській АЕС «Фукусіма-Діїчі» Україна взяла на себе додаткові зобов'язання щодо підвищення безпеки на своїх АЕС.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

277