Конклав не зумів обрати нового Папу Римського у першому турі голосування. Про це свідчив чорний дим, який пішов увечері у вівторок із димаря на даху Сікстинської капели. За подіями у Ватикані стежать усі світові ЗМІ.

Присутні на площі Святого Петра десятки тисяч людей вітали дим радісними криками і удаваним несхвальним гулом.

Якби хтось із кандидатів набрав дві третини голосів, із димаря пішов би білий дим. Конклав складається зі 115 кардиналів, тобто для обрання необхідно заручитися підтримкою 77 голосуючих.

Конклав почався раніше у вівторок, коли кардинали залишилися у Сікстинській капелі одні. Учасники зібрання дали клятву, що будуть зберігати мовчання про хід голосування. Очікується, що вибори триватимуть кілька днів.

Як повідомлялося, кардинали будуть голосувати за вподобаних ними кандидатів чотири рази на день. Після підрахунку голосів бюлетені спалюються з додаванням перхлорату калію, антрацену і сірки, і з труби йде чорний дим. У разі обрання Папи у піч додаються бертолетова сіль, лактоза та каніфоль, і дим стає білим.

Необхідність у виборах нового понтифіка виникла після того, як Папа Римський Бенедикт XVI оголосив про своє зречення. Він склав свої повноважень 28 лютого 2013 року.

За матеріалами: «Agence France-Presse», РІА «Новости», «lenta.ru»

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

858