Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує передбачити у державному бюджеті на 2013 рік 300 млн грн на пільгове кредитування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Про це журналістам повідомив директор департаменту житлової політики Міністерства регіональної будівництва та ЖКГ Віталій Шаповаленко у ході круглого столу 12 березня.

За його словами, 13 лютого 2013 року Кабінет міністрів розглядав питання ОСББ та доручив Міністерству фінансів передбачити кошти на пільгове кредитування об'єднань при коригуванні держбюджету. Мінрегіон пропонує направити на ці цілі 300 млн грн.

Шаповаленко зазначив, що в 2012 році на пільгове кредитування ОСББ було спрямовано 40 млн грн, але заявки від об'єднань та комунальних підприємств на кредитування продовжують надходити. За його даними, вже надійшло понад 150 заявок, передає «УНІАН».

Директор департаменту пояснив, що кредити можуть бути спрямовані на санацію житлових будинків і скорочення споживання енергоресурсів. При цьому законодавством передбачено, що ініціювати розробку проектів щодо санації та, відповідно, отримувати пільгові кредити можуть тільки власники або співвласники житла.

Шаповаленко також зазначив, що Мінрегіон розглядає можливість виділення фінансування на 2013-2014 роки на перший капітальний ремонт за рахунок держави житлових будинків, у яких створені ОСББ.

Також Міністерство розглядає можливість виділення коштів на ремонт ліфтів. При цьому Шаповаленко не озвучив суми, які планується передбачити у держбюджеті на ці цілі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

191