Радник Президента України Андрій Портнов не виключає, що Україні вдасться здійснити реформу прокуратури, яку рекомендують провести європейські колеги.

Про це він сказав під час виступу на конференції «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні».

«Ми не виключаємо того, що зможемо провести таку реформу прокуратури, яку нам рекомендують наші європейські колеги", - сказав Портнов.

Він підкреслив, що в Україні продовжують працювати над відповідним законопроектом, однак цей процес йде складно.

«Можна взяти за базу закон наших колег - Центру політико-правових реформ, його доопрацювати, направити до Венеціанської комісії, отримати позитивний висновок, потім внести в парламент. Я прогнозую, що якщо Глава держави внесе такий закон в парламент, за нього проголосує тільки правляча політична сила», - сказав Портнов, передає «УНІАН».

За його словами, саме тому затягується процес внесення цього законопроекту з доопрацюванням його основних елементів.

У свою чергу, заступник генерального прокурора України Григорій Середа вважає, що новий законопроект про прокуратуру може бути розроблений лише після розгляду і внесення змін до Конституції України щодо статусу та повноважень прокуратури.

Як раніше повідомляв ForUm, генеральний директор з прав людини та верховенства права Ради Європи Філіп Буайє заявив, що реформа прокуратури і є пріоритетом внутрішньої політики українського уряду.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

325