Жителям Київської області не варто турбуватися через можливий прорив дамби на Київській ГЕС.

Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на брифінгу після наради з питань запобігання підтопленню окремих територій внаслідок весняних паводків, яка відбулася під головуванням Президента України Віктора Януковича, заявив голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк.

«Поширюються чутки, що дамба не витримає, що рівень води у Київському морі буде таким, що підтопить і Київ і Київську область. Я хотів би авторитетно заявити, що на сьогоднішній день проведені інженерні технічні роботи щодо зміцнення самої дамби, і сьогодні її стан навіть кращий, ніж був 20 років тому», - запевнив губернатор.

Що ж стосується рівня води у Київському водосховищі, то, за його словами, Київське море сьогодні заповнене на 80% і відповідними службами ситуація контролюється. «Очікувати, що буде великий потік води, у нас немає ніяких підстав, тому що все контролюється», - сказав Присяжнюк.

Він також повідомив, що було зроблене скидання води на Канівському водосховищі, і рівень води у Дніпрі, а також технічних рівень гідроспоруд – у хорошому стані.

У той же час чиновник зазначив, що у десяти районах Київської області вже підтоплено поверхневими водами сільськогосподарські землі, підвали та криниці, і сьогодні ця проблема вирішується спільно зі службою з надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, 17 лютого у Державній службі України з надзвичайних ситуацій запевнили, що Київська ГЕС готова до весняного паводку.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

267