Рада Європи розглядає новий Кримінальний процесуальний кодекс України як сучасний документ, який відповідає європейським стандартам. Про це йдеться в посланні генерального директора з прав людини та верховенства права Філіпа Буая, яке було оприлюднене на конференції «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні».

Буая зазначив, що Рада Європи внесла свій внесок у процес розробки нового КПК, надаючи експертні поради, які здебільшого були прийняті до уваги органами української влади.

«У результаті Рада Європи розглядає прийнятий кодекс як сучасний юридичний документ, який відповідає стандартам Європейської конвенції з прав людини та практиці суду», - сказав він.

Буая вважає дуже важливим постійно нагадувати, що новий КПК вводить принцип рівних можливостей захисту та обвинувачення і створює справжню змагальну систему. Зокрема, він включає низку запобіжних заходів для захисту людей від жорстокого поводження з боку правоохоронних органів, передає «УНІАН».

За словами Буая, прийняття нового КПК було важливим першим кроком, а справжнім випробуванням для України стане повне й ефективне його впровадження. Він також зазначив, що реформа прокуратури розглядається як ключовий фактор належного впровадження нового КПК.

«Я впевнений, що ми є свідками зростання готовності політичного керівництва України, ми бачимо історичну можливість досягти значного просування в напрямку проведення важливих реформ у системі кримінальної юстиції», - сказав він.

Буая переконаний, що реформа прокуратури і є пріоритетом внутрішньої політики українського уряду.

Як раніше повідомляв ForUm, новий Кримінальний процесуальний кодекс набув чинності 20 листопада - через 6 місяців після його опублікування.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

874