У розвитку економіки України є тривожні тенденції, які покликана подолати Державної програми активізації розвитку економіки на 2013 - 2014 роки. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив під час зустрічі з журналістами українських телеканалів.

«Я добре знаю ситуацію в нашій економіці. Є тривожні тенденції», - сказав Азаров.

На його думку, в нинішній ситуації виникає запитання: чи зуміє Україна оптимізувати внутрішні резерви і можливості для розвитку економіки.

«У 2012 році ми завершили інфраструктурні проекти, пов'язані з Євро-2012, і своєчасно не перейшли на нові. Гірничо-металургійний комплекс почав давати збої: зменшився попит і ціни. Наша економіка зав'язана на гірничо-металургійний комплекс і автовиробництво», - зазначив прем'єр.

Також він нагадав, що 2012 рік Україна все таки завершила «з плюсом». «Такий невеликий плюс не влаштовує мене і не може влаштовувати. І тому з'явилася програма економічного розвитку держави... Ця програма повинна вивести з передрецесійної ситуації. Якщо нічого не вживати, то ми отримаємо рецесію. Якщо вжити - то одержимо зростання. Спочатку невелике - це 2-3%. Потім, спираючись на зростання, зможемо піти в 2014-2015 з великими темпами розвитку економіки», - вважає він.

Нагадаємо, що 27 лютого Кабінет Міністрів України прийняв Державну програму активізації розвитку економіки на 2013 - 2014 роки.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

220