Сьогодні в Сікстинській капелі у Ватикані розпочнеться конклав, на якому 115 кардиналів обиратимуть Папу Римського.

Про це повідомив глава прес-служби Святого престолу священик Федеріко Ломбарді, повідомляє РІА «Новини».

Захід розпочнеться вдень ​​з меси, яку проведе в соборі святого Петра декан колегії кардиналів Анджело Содано. Після обіду урочистий хід відправиться в Сікстинську капелу, де все підготовлено для проведення голосувань.

Перед початком виборів понтифіка до кардиналів звернеться з духовними роздумами 87-річний мальтійський кардинал Проспер Грек, який через свій вік не має права брати участь у конклаві. Після цього в Сікстинській капелі залишаться тільки кардинали і співробітники з обслуговуючого персоналу, які дали присягу про нерозголошення таємниці конклаву. Сікстинська капела буде опечатана, і кардинали зможуть приступити до голосування - єдиного в перший день конклаву.

Після голосування відбудеться богослужіння Вечірнє, після якого кардинали відправляться в Дім Святої Марти, де пробудуть до наступного ранку. У середу і наступні дні проводитиметься чотири голосування на день, аж до обрання Папи, коли один з кандидатів набере 77 або більше голосів зі 115. Нинішній конклав стане 25-м в історії Католицької церкви, який пройде в Сікстинській капелі.

Нагадаємо, Папа Римський Бенедикт XVI ввечері 28 лютого добровільно припинив папське служіння, після чого у Ватикані був оголошений режим «вакантного престолу».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

699