Переважна більшість жителів заморської території Великобританії - Фолклендських островів проголосувала на референдумі за збереження за островами статусу британської території, повідомляє агентство «Франс Прес» з посиланням на офіційні підсумки голосування.

Референдум з питань політичного статусу Фолклендів проводився 10-11 березня на тлі триваючого конфлікту Британії та Аргентини, яка оспорює права на ці території. За даними «Франс Пресс», на запитання «Чи хочете ви, щоб Фолклендські острови зберегли свій нинішній політичний статус заморської території Сполученого Королівства?» 98,8% учасників плебісциту відповіли ствердно. Явка склала близько 92%.

Рішення про проведення референдуму було прийнято самим урядом Фолклендів, який наполягає на тому, що острови є заморською територією Британії за власним вибором, не підкоряються Лондону як колонія, а повністю самоврядні за винятком питань оборони і міжнародної політики. Але референдум повинен був поставити крапку в претензіях Аргентини, яка з часів Фолклендської війни не визнає нинішній статус архіпелагу, повідомляє РІА «Новини».

Війна між Аргентиною і Великобританією за спірні острови почалася 2 квітня 1982 року, вона тривала 74 дні і закінчилася перемогою британської корони. У 2012 році, напередодні 30-ї річниці конфлікту, відносини між Лондоном і Буенос-Айресом через Фолкленди, або, як їх називають в Аргентині, Мальвінські острови, загострилися знову. Приводом стало рішення Британії відправити на архіпелаг принца Вільяма, який у лютому 2012 року пройшов там 6-тижневу службу як пілот рятувального вертольота. Країни обмінялися взаємними звинуваченнями на вищому рівні. Аргентина заявила, що Британія поводиться як колонізатор, Лондон же почав вимагати від Буенос-Айреса повернення боргів 35-річної давності.

Аргентина вже заявила, що не визнає результати волевиявлення фолклендців, оскільки заперечує саме існування «фолклендців» і говорить про окупацію. Кілька днів тому міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг зустрічався в Лондоні з представниками уряду архіпелагу. Сторони заявили, що аргентинська сторона відмовилася брати участь у переговорах. Як наполягають організатори референдуму, більшість з 2 тисяч 841 мешканця архіпелагу виступає за збереження статус-кво, не бажаючи перебувати під контролем Аргентини.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

806