У Міністерстві закордонних справ України підтверджують, що українка Анхар Кочнєва, яка перебувала в полоні у сирійських повстанців, перебуває на свободі.

«Кочнєва контактувала з нашим посольством, вона вільна і ми очікуємо, що завтра відвідає посольство України в Дамаску», - повідомив в.о. директора департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

Разом з тим він не уточнив, яким чином українка опинилася на волі і чи справді вона сама втекла з полону, передає «Інтерфакс-Україна».

Як повідомляв ForUm, громадянка України Анхар Кочнєва, викрадена бойовиками сирійської опозиції у жовтні минулого року, втекла від викрадачів і в даний час знаходиться у безпеці.

За словами чоловіка Кочнєвої, після того як полонена пройшла більше 15 кілометрів, їй вдалося знайти «правильних людей», які допомогли їй дістатися до території, що контролюється військами уряду.

У посольстві України в Дамаску відмовилися коментувати інформацію про звільнення Кочнєвої. «У нас немає повноважень коментувати цю інформацію», - заявив по телефону співробітник посольства.

Нагадаємо, Кочнєва приїхала до Сирії після початку збройного конфлікту, працювала позаштатним кореспондентом, супроводжувала українських журналістів, які приїжджали до Сирії, співпрацювала з низкою російських ЗМІ.

Вона була викрадена у жовтні 2012 року. На початку листопада на її сторінці в соціальній мережі Facebook було викладено її відеозвернення з проханням виконати умови викрадачів, які вимагають за звільнення викуп і погрожують стратити заручницю, якщо не отримають гроші.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

967