В Україні гендерне питання – це не питання рівності статей. Таку думку у коментарі кореспондентові ForUm'у висловив експерт-політолог, виконавчий директор Центру соціальних досліджень «СОФІЯ» Володимир Лупацій.

«Тут не тільки питання відсотків, тут питання взагалі якості політики, прийнятих рішень та якості з точки зору, наскільки ці рішення соціалізовані, наскільки вони гуманізовані. Є міжнародне дослідження, яке свідчить про те, що якщо частка жінок у керівних структурах не перевищує 30%, то всі рішення мають яскраво виражений технократичний характер», - зазначив він.

На думку експерта, в Україні гендерне питання – це не питання рівності статей. «Це питання типу політик і стратегій, які у нас приймаються. Це чіткі технократичні рішення, які не враховують соціально-гуманітарну складову, те, що будь-яке рішення реалізується людьми, для людей, через людей. Власне кажучи, неврахування цього фактора і призводить до того, що значна частина наших політичних рішень спочатку мало реалістичні та приречені або на провал, або на збочення», - заявив Лупацій.

«Найгірше, якщо ми підемо вольовим механічним шляхом і почнемо за якимось план-графіком збільшувати кількість жінок у структурах влади. Тут потрібен якийсь інноваційний підхід. Оскільки не проблема створити формальну присутність жінок, проблема створити умови, коли жінці буде престижно і зручно реалізовувати себе у сфері політики, розширювати діапазон самореалізації не тільки у рамках сім'ї і материнства, але і у виконанні соціально значущих ролей і функцій у суспільстві», - підсумував експерт.

У свою чергу, соціолог Євген Копатько переконаний, що жінки в Україні не дискримінуються.

«Ми часто говоримо про гендерну рівність. У нас лідер опозиції – жінка, але кількість жінок у політиці невелика. Це пов'язано з культурними особливостями, специфікою відносин у парламенті. Так склалося політичне життя за 20 років. Та й відсоток жінок у Верховній Раді низький, але жінки яскраві і деколи затьмарюють чоловіків», - зазначив він.

«У ООН можуть бути претензії до кількісного складу. Але жінки в Україні не дискримінуються. Жінки повинні проявляти більше ініціативи. Були спроби створювати і жіночі партії, але ці проекти не пішли», - підсумував експерт.

Як раніше повідомляв ForUm, Організація Об'єднаних Націй констатує відставання України від європейських стандартів гендерної рівності.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1061
Туфли осень-зима Everest