Влада Північної Кореї у суботу формально відкинула резолюцію Ради Безпеки ООН, прийняту на цьому тижні у відповідь на проведення КНДР ядерних випробувань, повідомляє агентство Рейтер з посиланням на міністерство закордонних справ країни.

«КНДР, як і колись, з обуренням засуджує і повністю відкидає резолюцію з санкціями проти КНДР - продукт ворожої політики США щодо неї. Світ ясно побачить, наскільки тверді позиції буде відстоювати КНДР як ядерна держава і як країна, запустивши штучний супутник», - йдеться у заяві офіційного представника МЗС Північної Кореї.

У четвер РБ ООН схвалила нові санкції проти КНДР у відповідь на проведення Північною Кореєю ядерних випробувань. Випробування були проведені 12 лютого на порушення двох попередніх резолюцій РБ ООН, які заборонили Пхеньяну розвивати ракетну і ядерну програму. При цьому КНДР посилається на необхідність стримування агресії з боку США і обіцяє нарощувати ядерний та ракетний потенціал всупереч санкціям, передає РІА «Новости».

Резолюція з новими санкціями проти Пхеньяна - вже четверта числом - дозволяє блокувати банківські транзакції, заморожувати рахунки КНДР, перевіряти повітряні та морські судна, а також дипломатів у пошуках великих сум готівки при підозрі, що вони спрямовані на розвиток ядерної та ракетної програм Пхеньяна. Також РБ ООН заборонила постачати до Північної Кореї предмети розкоші, включаючи яхти і спортивні автомобілі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1259