У цьому році держава буде виплачуватиме дотацію за зданих на переробні підприємства ВРХ і свиней. На цю програму в першому півріччі цього року передбачено направити 15 мільйонів гривень. Таким чином, держава стимулюватиме надходження на переробні підприємства худоби від господарств населення. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

У момент здавання на забій ВРХ повинна важити не менше 330 кг живої ваги. Так, наприклад, за проданого бичка вагою 400 кілограмів селянин отримає дотацію у розмірі 1000 грн, а за продану свиню вагою, наприклад, 115 кг живої ваги дотація складе 172 грн.

Міністр поінформував, що на виплату у 2013 році бюджетної дотації за здану на забій і переробку худобу в першому півріччі цього року може бути спрямовано 15 млн грн. Він зазначив, що ця програма буде стимулювати збільшення надходження на переробні підприємства худоби в живій вазі від господарств населення.

«Хочу підкреслити, що підтримка селян відтепер буде здійснюватися в двох напрямках: як за те, що селяни будуть залишати молодняк ВРХ на відгодівлю і утримання (починаючи з минулого року виплачується 1000 грн за голову), так і за те, що цей молодняк буде зданий на переробні підприємства. Саме такі форми підтримки дозволять отримати максимальний результат і ще більше мотивувати власників селянських господарств займатися і м'ясним, і молочним скотарством», - підкреслив Присяжнюк.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

372