В Україні не вистачає центрів з надання допомоги жінкам, які постраждали від насильства у сім'ї. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході прес-конференції заявила директор юридичного департаменту Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Маріанна Євсюкова.

«В Україні є тільки 33 установи, де жінки, які потерпіли від насильства у сім'ї, можуть отримати комплексну допомогу. Це дуже мало. За стандартами Ради Європи, на 10 тис. населення повинен бути хоча б один центр», - констатувала вона.

Євсюкова зазначила, що у Києві існують три таких установи, проте у деяких областях такого типу притулки взагалі відсутні, зокрема, це Харківська, Вінницька, Полтавська та інші.

За її словами, згідно зі статистикою, насильство у сім'ї залишається однією із найсерйозніших гендерно обумовлених проблем. «За шість місяців 2012 року на профілактичному обліку в органах внутрішніх справ перебувало 111 тис. чоловік за вчинення насильства у сім'ї, із них 102 тис. - це чоловіки. За даними Мінсоцполітики, за 9 місяців минулого року до них звернулися понад 110 тис. громадян зі скаргами на насильство у сім'ї. Понад 70 тис. із них це жінки», - підкреслила правозахисниця.

Вона також зазначила, що другою за значущістю залишається проблема сексуального насильства за межами сім'ї. «Згідно з даними органів внутрішніх справ, за 2009-2011 роки надійшло більше 7 тис. заяв та повідомлень про скоєння сексуального насильства», - сказала Євсюкова.

Вона акцентувала, що тільки щодо 2071 такої заяви були порушені кримінальні справи. «У три-чотири рази менше таких справ дійшло до судів. За даними державної судової адміністрації, на початок 2012 року у судах перебувало 263 справи за статтею 150 КК України», - підсумувала Євсюкова.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

352