Здорові обмеження на готівкові операції фізосіб треба було вводити вже давно. Про це глава Українського аналітичного центру Олександр Охріменко заявив у ході круглого столу «Розвиток безготівкових розрахунків в Україні», повідомляє кореспондент ForUm'у.

За словами експерта, «це потрібно з тієї простої причини, що якщо ми будуємо європейську країну, то однозначно повинні максимально стимулювати перехід на безготівкові платежі. Так, це все ще незвично для нашого народу. Але це як мінімум викличе перерозподіл розрахунків і всього фінансового ринку на користь гривні», - сказав фахівець.

Він зазначив, що, наприклад, при покупці авто або нових квартир обмеження на «готівку» діяли й раніше. «Так, майже всі великі відомі автотрейдери і будівельні компанії давно не приймають до оплати такі великі суми готівки. У цілому розвиток безготівкового ринку призведе до розширення роботи банків і зростання залишків на їхніх кореспондентських рахунках приблизно на 10%. А це означає збільшення кредитного ресурсу, причому це будуть дешеві гроші, що дозволить знижувати ставки за кредитами. Але банки, зі свого боку, повинні мінімізувати вартість безготівкових операцій для населення, тобто комісії», - пояснив аналітик.

Охріменко вважає, що у подальшому (через 5-10 років) планка максимальних готівкових розрахунків фізосіб може бути знижена, «і це теж європейська практика, яка реалізується в міру розвитку безготівкового сектора».

Як раніше повідомляв ForUm, перший віце-прем'єр Сергій Арбузов заявив, що незабаром буде представлений проект постанови про введення обмежень на розрахунки готівкою.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

190