Кабінет Міністрів пропонує внести зміни до деяких законодавчих актів України з метою посилення державного захисту суддів. Відповідний законопроект, який розробляло Міністерство юстиції, був підтриманий сьогодні на засіданні уряду, повідомляє прес-служба Мін'юсту.

За словами глави відомства Олександра Лавриновича, урядовий законопроект спрямований на посилення державного захисту суддів та їхніх близьких родичів. Крім того, планується усунути протиріччя у законах України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів».

З цією метою Кабінет Міністрів пропонує внести зміни до законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», «Про оперативно-розшукову діяльність» та Кримінального кодексу України.

Так, у Законі України «Про судоустрій і статус суддів» пропонується розширити перелік осіб, щодо яких можуть бути застосовані спеціальні заходи захисту. А саме, крім суддів, до цієї категорії будуть належати їхні близькі родичі та члени сім'ї.

Також законопроектом пропонується встановити заборону на розголошення відомостей про суддю органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями, особами, яким ці відомості стали відомі у процесі службової діяльності.

Крім того, судді надається право на забезпечення мобільними пристроями сповіщення про небезпеку, а також на обладнання житла протипожежною та охоронною сигналізацією за рахунок коштів державного бюджету.

Пропонується також розширити повноваження судових приставів щодо забезпечення громадського порядку у суді, в тому числі шляхом застосування спеціальних засобів, які використовуються при охороні громадського порядку.

«Передбачається, що прийняття зазначених законодавчих змін дозволить підвищити рівень забезпечення особистої безпеки суддів у зв'язку із здійсненням ними правосуддя», - зазначили у Мін'юсті.

Як повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович дав доручення Кабінету Міністрів вжити заходів щодо посилення гарантій здійснення професійної діяльності суддів, підвищенню безпеки суддів і членів їхніх сімей.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

309