Товарообіг між Україною та Іраком постійно зростає і в 2012 році досяг рекордних показників – 872,5 млн дол. Така тенденція зростання спостерігається з 2009 року.

Про це, аналізуючи динаміку українсько-іракських відносин, сказав заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Олександр Пінський у ході зустрічі з послом Іраку в Україні Шоршем Халідом Саїдом 5 березня.

Цей показник на 4% більше в порівнянні з 2011 р. Експорт склав 872,3 млн дол (збільшення на 4%), а імпорт - 0,2 млн дол (збільшення на 85,3%). Позитивне сальдо - 872 млн дол

«У контексті зовнішньоекономічної політики, Україна надає величезного значення розвитку торговельно-економічного співробітництва з країнами Близького Сходу і, звичайно ж, в першу чергу з Іраком. Між нашими країнами не існує протиріч щодо шляхів і механізмів розвитку торговельно-економічного співробітництва. Стабільно зростає товарообіг між нашими країнами, розширюється договірно-правова база», - зазначив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі.

Посол Шорш Халід Саід, у свою чергу, розповів, що уряд Іраку проводить відкриту і заохочувальну торгівельну політику. Ринок цієї країни у значній мірі вимагає різноманітних товарів та послуг. Шорш Халід Саїд наголосив, що в першу чергу Ірак цікавлять українські чорні метали, сільськогосподарська продукція (м'ясо, птиця, масло), продукція оборонно-промислового комплексу, пише «РБК».

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі передав запрошення від імені Ігоря Прасолова його іракському колезі - міністрові торгівлі Іраку Хайраллаху Хасану Бабакіру. Олександр Пінський висловив сподівання, що візит міністра торгівлі Іраку у квітні додасть двосторонньому співробітництву нового імпульсу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

218