Прийняття закону про 25%-й податок на депозити фізосіб означало б пограбування людей під приводом пожвавлення економіки. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході прес-конференції на тему: «До чого призведе введення податку на депозити?» заявив народний депутат від фракції КПУ Спиридон Кілінкаров.

За словами депутата, пропонований податок призвів би не до здешевлення кредитів, а до відтоку коштів із банків, а значить, до дефіциту коштів і їхнього подорожчання. «Дорожнеча кредитних ресурсів у нас пов'язана не з тим, що банки залучають кошти у населення під високий відсоток, а з тим, що вони звикли отримувати надприбутки, уникаючи будь-якого ризику», - сказав він.

Він додав, що тільки у далекої від життєвих реалій людини могло виникнути припущення, що, змусивши населення знімати з депозитів гроші, відкладені на чорний день, можна створити стимул для споживання. «Власники солідних вкладів просто виведуть свої кошти за кордон, і вся тяжкість податку ляже на простих людей», - поскаржився парламентарій.

Кілінкаров вважає цинічною заяву про те, що податок вирішує проблеми з наповненням Пенсійного фонду. «Фактично громадяни будуть платити подвійний оброк у ПФ, а пенсіонери будуть індексувати пенсії за свій же рахунок. У цілому подібний податок несправедливий і не може бути прийнятий. Гроші, на які хочуть ввести податок, чесно зароблені людьми», - зазначив Кілінкаров.

Як раніше повідомляв ForUm, Національний банк України не підтримує введення заборони на відкриття депозитів в іноземній валюті та оподаткування доходу від банківських вкладів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

299