Орієнтовно у квітні президенти України, РФ, Казахстану та Білорусі обговорять питання щодо приєднання України до положень Митного союзу. Про це повідомив Президент України Віктор Янукович сьогодні на прес-конференції у Каневі Черкаської області.

Він повідомив, що під час останніх переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним 4 березня вони обговорювали питання формату роботи України з Митним союзом.

За словами Януковича, вони домовилися продовжити цю роботу не тільки на рівні урядів, а й із залученням виконавчого органу Митного союзу. Президент також зазначив, що після цієї роботи протягом півтора - максимум двох місяців має відбутися зустріч президентів Казахстану, Білорусі, Росії та України.
Янукович припускає, що така зустріч відбудеться у квітні, передає «УНІАН».

«На цій зустрічі ми будемо обговорювати ці питання і приймати відповідні рішення. Тобто цей формат повинен зняти проблеми, які існують між країнами при здійсненні торгових операцій», - сказав Президент.

При цьому він зазначив, що тільки з Росією у минулому році Україна втратила приблизно до 5 млрд дол товарообігу.

«Ми повинні знайти такий формат відносин, який би створював мотивації для збільшення товарообігу, створював можливості для руху товарів, робочої сили і т.п. Я однозначно сказав: все, що не буде суперечити нашим міжнародним зобов'язанням, все, що не буде заперечувати СОТ, з усіх цих питань ми готові приєднуватися до положень Митного союзу», - сказав Президент.

Нагадаємо, Росія пропонує Україні вступити до Митного союзу, що дозволить знизити ціну на закуповуваний у РФ природний газ. Україна сподівається на підписання угоди про асоціацію і ЗВТ з Євросоюзом і пропонує секторальну співпрацю з МС за формулою «3+1», але Росію це не влаштовує.

Нагадаємо, 27 грудня 2012 року в інтерв'ю українським телеканалам прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що якщо Україна не зможе домовитися з Митним союзом про співпрацю, то втратить величезний ринок експорту своєї продукції.

Глава уряду нагадав, що на країни МС припадає 60 млрд. доларів українського експорту, а на Європейський Союз - близько 40 млрд. дол. За його словами, в країни МС поставляються ті товари, які Україна не може продати на інших ринках: продукція машинобудування, труби і т.д.

13 грудня 2012 року Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна має приєднатися до деяких положень Митного союзу.

16 січня ц.р. прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв сказав, що Митний союз і Єдиний економічний простір відкриті для вступу інших країн СНД, але тільки на повноправній основі, і зазначив, що нові учасники повинні підписати всі інтеграційні документи, а не їх частину.

На початку лютого посол РФ в Україні Михайло Зурабов заявив, що українська і російська сторони знайшли можливість перегляду ціни на газ для України без її вступу до Митного союзу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

496