Орієнтовно у квітні президенти України, РФ, Казахстану та Білорусі обговорять питання щодо приєднання України до положень Митного союзу. Про це повідомив Президент України Віктор Янукович сьогодні на прес-конференції у Каневі Черкаської області.

Він повідомив, що під час останніх переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним 4 березня вони обговорювали питання формату роботи України з Митним союзом.

За словами Януковича, вони домовилися продовжити цю роботу не тільки на рівні урядів, а й із залученням виконавчого органу Митного союзу. Президент також зазначив, що після цієї роботи протягом півтора - максимум двох місяців має відбутися зустріч президентів Казахстану, Білорусі, Росії та України.
Янукович припускає, що така зустріч відбудеться у квітні, передає «УНІАН».

«На цій зустрічі ми будемо обговорювати ці питання і приймати відповідні рішення. Тобто цей формат повинен зняти проблеми, які існують між країнами при здійсненні торгових операцій», - сказав Президент.

При цьому він зазначив, що тільки з Росією у минулому році Україна втратила приблизно до 5 млрд дол товарообігу.

«Ми повинні знайти такий формат відносин, який би створював мотивації для збільшення товарообігу, створював можливості для руху товарів, робочої сили і т.п. Я однозначно сказав: все, що не буде суперечити нашим міжнародним зобов'язанням, все, що не буде заперечувати СОТ, з усіх цих питань ми готові приєднуватися до положень Митного союзу», - сказав Президент.

Нагадаємо, Росія пропонує Україні вступити до Митного союзу, що дозволить знизити ціну на закуповуваний у РФ природний газ. Україна сподівається на підписання угоди про асоціацію і ЗВТ з Євросоюзом і пропонує секторальну співпрацю з МС за формулою «3+1», але Росію це не влаштовує.

Нагадаємо, 27 грудня 2012 року в інтерв'ю українським телеканалам прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що якщо Україна не зможе домовитися з Митним союзом про співпрацю, то втратить величезний ринок експорту своєї продукції.

Глава уряду нагадав, що на країни МС припадає 60 млрд. доларів українського експорту, а на Європейський Союз - близько 40 млрд. дол. За його словами, в країни МС поставляються ті товари, які Україна не може продати на інших ринках: продукція машинобудування, труби і т.д.

13 грудня 2012 року Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна має приєднатися до деяких положень Митного союзу.

16 січня ц.р. прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв сказав, що Митний союз і Єдиний економічний простір відкриті для вступу інших країн СНД, але тільки на повноправній основі, і зазначив, що нові учасники повинні підписати всі інтеграційні документи, а не їх частину.

На початку лютого посол РФ в Україні Михайло Зурабов заявив, що українська і російська сторони знайшли можливість перегляду ціни на газ для України без її вступу до Митного союзу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

494
Туфли осень-зима Everest