Експерти констатують, що сьогодні в Україні депозитам немає альтернативи для надійного збереження коштів.

«Звичайно, в кризові часи люди більше переживають за збереження своїх коштів, ніж думають про їх прибутковість. Однак у цій ситуації найбільш дурним варіантом буде тримати гроші у себе вдома під матрацом, вони банально можуть згоріти, вас можуть обікрасти, гроші можуть знецінитися. Тому найкращим варіантом для заощаджень були і залишаються банківські депозити», - зазначив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь, повідомляє «РБК-Україна».

При цьому, за його словами, незважаючи на збільшення інших інструментів інвестування для більшості українців депозитам немає альтернативи.

«Звичайно, у нас щорічно зростає кількість інструментів інвестування. Сьогодні це і фондовий ринок, і облігації, і золото і т.д. Однак на тому ж фондовому ринку ви можете не тільки не заробити, але і програти, а дорогоцінні метали та облігації все ще не настільки зрозумілі для більшості населення. Тому альтернативи депозитам зараз немає», - переконаний експерт.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко погоджується, що депозитам немає альтернативи для надійного збереження коштів.

«Альтернативи немає, депозити прибуткові, зрозумілі і з мінімальною кількістю ризиків. На сьогодні сума грошей, яку принесли українці в наші банки у 2012 році і на початку поточного року, значно перевищує суму, яка була і до кризи, і під час кризи. На кожного українця припадає близько 1 тисячі доларів заощаджень. Якщо перерахувати на працюючого жителя України, то це буде близько 2 тисяч доларів. Цей показник менший, ніж у Росії, Польщі й Казахстані. Але позитивні зрушення у сфері банківських вкладів помітні. Зараз структура депозитів в Україні збалансована: 50% - гривня, 50% - валюта. Причому до кризи 30% було у валюті і 70% у гривних», - зазначив Охріменко.

Нагадаємо, що раніше Незалежна асоціація банків України констатувала зростання депозитної бази у січні на 2,5%.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

214