В Україні близько 10 тисяч дітей і 60 тисяч дорослих є інвалідами із зору, 45 тисяч людей - незрячі. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, під час брифінгу, присвяченого Всесвітньому дню боротьби зі сліпотою, заявив головний позаштатний офтальмолог Міністерства охорони здоров'я України Сергій Риков.

За його словами, в Україні щорічно виявляють короткозорість у 350 тис. дітей. «Вона буває шкільна і генетично обумовлена», - уточнив медик.

«Шкільна короткозорість менше нас турбує, оскільки вона не дуже швидко прогресує і зупиняється на 3 діоптріях. Генетично обумовлена ​​призводить до того, що з 8 років з'являється прогресуюча короткозорість.

Зі свого боку головний позаштатний дитячий офтальмолог МОЗ Юрій Баринов повідомив, що головною причиною проблем із зором у дітей є спадковий фактор і недоношеність.

«Щороку в Україні народжується 800-900 дітей з ретинопатією. Якщо вона прогресує, потрібно проводити лазерну операцію», - сказав Баринов.

За його словами, такі операції в Україні роблять тільки три офтальмологічні центри - у Харкові, Одесі та Києві. «Ці центри проводять приблизно 350 операцій на рік. Якби не операції, ці діти стовідсотково осліпли б. Якщо врахувати, що всього в Україні 800 повністю сліпих дітей, і до них би додавалися ще 300, у нас би була епідемія дитячої сліпоти», - уточнив головний офтальмолог.

Тим часом Баринов зазначив, що, за даними МОЗ, у 80% випадках дитяча сліпота може бути профілактована або навіть вилікувана, закликавши батьків вчасно виявляти можливі дефекти зору у дітей.

Аліна Єремеєва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

322