Міністерство аграрної політики і продовольства України на сьогодні переглядає оцінки можливих обсягів експорту пшениці. Про це повідомив Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

На сьогодні Мінагрополітики продовжує здійснювати моніторинг балансів зерна на внутрішньому ринку. Крім того, враховуючи те, що стан 92% посівів озимих культур на сьогодні гарний і задовільний, є можливість прогнозувати цього року гарний врожай.

Разом з тим, у рамках Меморандуму про взаєморозуміння, відомство веде системний діалог із зерноторговими компаніями щодо вироблення зваженого підходу до формування внутрішніх ресурсів зерна. Зараз загальна пропозиція зерна повністю забезпечує внутрішню потребу, тому на сьогодні аграрії можуть додатково експортувати узгоджений на переговорах обсяг пшениці.

«Зараз ми вже узгодили із зернотрейдерами додатково експортувати 300 тисяч тонн пшениці. Крім того, в поточному місяці Мінагрополітики і зернотрейдери планують узгодити поставки на зовнішні ринки ще 200 тисяч тонн пшениці», - зазначив Присяжнюк.

Міністр підкреслив, що продовольча безпека є питанням номер один, тому відомство постійно працює над утриманням оптимальних балансів зернових. Разом з тим, держава максимально враховує інтереси сільгоспвиробників, щоб вони могли продати зерно і залучити кошти для весняно-польових робіт і жнив.

Глава відомства також відмітив стабільні темпи експорту в поточному маркетинговому році.

«Що стосується зерна, то 2012/2013 маркетинговий рік ми проходимо стабільно і очікуємо, що в цілому експорт складе 23 мільйони тонн. На сьогодні аграрії вже поставили на зовнішні ринки 18 мільйонів тонн зернових. А це на 5 мільйонів більше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового року. Зокрема, зараз сільгоспвиробники експортували 9 мільйонів тонн кукурудзи, 6,2 мільйона тонн пшениці і 2 мільйони тонн ячменю», - додав Присяжнюк.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

191