Прем'єр-міністр Микола Азаров заявляє, що в Україні немає дефіциту ліків. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, він заявив, відкриваючи засідання уряду в середу.

«1 березня набув чинності закон, що передбачає ліцензування імпортерів лікарських засобів в Україну. Ви пам'ятаєте, як багато було спекуляцій і відвертої дезінформації щодо того, що ліцензування призведе до дефіциту ліків, ажіотажного попиту? І що ж? Як бачимо, черг в аптеках немає. Дефіциту ліків немає. Поставка лікарських засобів відбувається у нормальному режимі. Отже, і надалі звичний для людей асортимент буде в аптеках. А хтось вибачився перед дезінформованими громадянами України за істерію, розгорнуту в ЗМІ протягом місяця?», - поставив риторичне запитання Азаров.

Також прем'єр висловив надію, що українці зроблять правдиві висновки з «чергової спроби налаштувати їх проти влади, проти наведення ладу».

За його словами, з 13 тисяч найменувань лікарських засобів, зареєстрованих в Україні, 8 тисяч - імпортні. «Українські ліки вже другий рік проводяться відповідно до міжнародних стандартів, в умовах належної практики виробництва (GMP), на сучасному обладнанні. Їхня якість і ефективність контролюються від виробництва до аптечної полиці. А от щодо імпортних ліків, то далеко не завжди відомо, як вони вироблялися, як транспортувалися, і взагалі - це ліки або, як жартують фармацевти, «жива водичка», - сказав прем'єр.

На його думку, українці занадто багато витрачають на ліки, тому влада не дозволить, щоб людей обдурювали або завищували ціни.

Як раніше повідомляв ForUm, з 1 березня 2013 р. ввезення імпортних ліків на територію України можливе лише за наявності виданого держорганом сертифікату якості.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

322