Національний банк України веде цілеспрямовану роботу щодо дедоларизації української економіки. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на прес-конференції заявив директор Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Олександр Дубихвіст.

«Ми цілеспрямовано рухаємось до дедоларизації української економіки. Як ви знаєте, торік були прийняті зміни до Закону України «Про ціни і ціноутворення». Якщо ми зайдемо на сайти провідних агентств нерухомості, то ви там не побачите цін у доларах. І в низу написано, що це заборонено законом. Також зараз багато сайтів перейшли на ціни в гривнях. Я сподіваюся, що в найближчі місяці ми не будемо бачити в рекламі цін у доларах. З цим досить активно бореться Міністерство економіки, глава якого був одним з ініціаторів цього закону», - зазначив він.

Дубихвіст підкреслив, що одним з останніх кроків у цьому напрямку, який був зроблений НБУ, - це винесення на загальне обговорення проекту обмеження граничної суми готівкових розрахунків.

«Це теж позитивно позначиться, тому що не секрет, що операції на великі суми в торгівлі нерухомістю проходять «з рук в руки», де використовується іноземна валюта, що порушує законодавство і негативно позначається на використанні гривні», - сказав Дубихвіст.

За його словами, НБУ прогнозує, що зниження розрахунків готівкою призведе до наповнення економіки. «Той відсоток готівки, який у нас в грошовій базі - це близько 40% - дуже високий (200 млрд грн готівкою). Якщо хоча б у 10 разів зменшиться ця сума, то 20 млрд потрапить у банківську систему. Якщо буде на банківських кореспондентських рахунках не 20 млрд, а 40, то і ставки (кредитні. - Ред.) будуть відповідними. НБУ веде цілеспрямовану політику як щодо зниження кредитних ставок, так і щодо зменшення використання долара, як засобу заощадження, як засобу ціни і розрахунку», - підкреслив він.

Як раніше повідомляв ForUm, НБУ виніс на загальне обговорення проект обмеження готівкових розрахунків.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

254
Туфли осень-зима Everest