Засідання Київського райсуду Харкова у справі щодо діяльності корпорації «Єдині енергосистеми України» перенесено на 10.00 22 березня.

Відповідне рішення ухвалив головуючий суддя Костянтин Садовський, враховуючи відсутність у залі судових засідань підсудної екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, а також її захисників Сергія Власенка та Євгенії Тимошенко.

Суддя також постановив за клопотанням прокурорів направити в ЦКЛ «Укрзалізниці» запит з проханням Тимошенко висловитися з приводу можливості її участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції, повідомляє «УНІАН».

Під час судового засідання, враховуючи відсутність підсудної, прокурори та захисники підкреслювали неможливість продовження слухання справи.

Крім того, адвокат Тимошенко Олександр Плахотнюк підкреслив, що його підзахисна не писала відмову від участі в суді у справі ЄЕСУ.

Нагадаємо, у жовтні 2011 року Служба безпеки України порушила проти екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко кримінальну справу за переведення боргів корпорації ЄЕСУ на бюджет України.

За інформацією прес-центру СБУ, Тимошенко «звинувачується в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн ​​грн, розкраданні і замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службовій підробці та в ухиленні від сплати 681 тис. грн прибуткового податку. Методом розкрадання бюджетних коштів було впровадження корпорацією ЄЕСУ фінансової схеми приховування валютної виручки з використанням підконтрольних офшорних компаній».

Тимошенко у 1995-1997 роках очолювала корпорацію ЄЕСУ.

У той же час захист наполягає, що справу Тимошенко щодо діяльності ЄЕСУ було закрито у 2005 році законно, і це підтвердив Верховний Суд України.

19 вересня 2012 р. Господарський суд Києва задовольнив позов міноборони Росії у справі щодо боргу ЄЕСУ. Суд зобов'язав Кабмін повернути міноборони РФ 3,1 млрд грн.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

265