Обмеження суми готівкових розрахунків несе фінансовому ринку України відразу кілька позитивів. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, в ході прес-конференції повідомила заступник голови Національного банку України Віра Ричаківська.

За словами фінансиста, сьогодні у вітчизняній фінансовій системі надто багато позабанківської готівки – 201,7 млрд грн.

«Тоді як скорочення готівки в обігу потрібне економіці: навіть незначне зниження частки готівкових розрахунків поповнює кредитні ресурси банків, прискорює споживчий ринок і в кінцевому рахунку оживляє ВВП. А крім того, зменшує витрати на обслуговування готівкових грошей», - сказала Ричаківська.

За її словами, національна інфраструктура безготівкових розрахунків вже готова до такого обмеження готівкових операцій між фізичними особами.

«Особливо помітний прогрес стався у 2012 році, за підсумками якого в Україні відзначено 44 млн держателів платіжних карток і майже 70 млн самих карт, у тому числі понад 33 млн активних карток. Крім того, в країні вже понад 36 тис. банкоматів», - повідомила вона.

Ричаківська зазначила, що обмеження готівкових розрахунків дозволить скорочувати частку тіньової економіки, підвищити фінансову безпеку населення і дасть йому додаткові можливості доходів у межах банківської системи.

Як раніше повідомляв ForUm, перший віце-прем'єр Сергій Арбузов заявив, що незабаром буде представлений проект постанови про введення обмежень на розрахунки готівкою.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

194