Обмеження суми готівкових розрахунків несе фінансовому ринку України відразу кілька позитивів. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, в ході прес-конференції повідомила заступник голови Національного банку України Віра Ричаківська.

За словами фінансиста, сьогодні у вітчизняній фінансовій системі надто багато позабанківської готівки – 201,7 млрд грн.

«Тоді як скорочення готівки в обігу потрібне економіці: навіть незначне зниження частки готівкових розрахунків поповнює кредитні ресурси банків, прискорює споживчий ринок і в кінцевому рахунку оживляє ВВП. А крім того, зменшує витрати на обслуговування готівкових грошей», - сказала Ричаківська.

За її словами, національна інфраструктура безготівкових розрахунків вже готова до такого обмеження готівкових операцій між фізичними особами.

«Особливо помітний прогрес стався у 2012 році, за підсумками якого в Україні відзначено 44 млн держателів платіжних карток і майже 70 млн самих карт, у тому числі понад 33 млн активних карток. Крім того, в країні вже понад 36 тис. банкоматів», - повідомила вона.

Ричаківська зазначила, що обмеження готівкових розрахунків дозволить скорочувати частку тіньової економіки, підвищити фінансову безпеку населення і дасть йому додаткові можливості доходів у межах банківської системи.

Як раніше повідомляв ForUm, перший віце-прем'єр Сергій Арбузов заявив, що незабаром буде представлений проект постанови про введення обмежень на розрахунки готівкою.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

193
Классические туфли мужские