У Новомосковську Дніпропетровської області триває наймасштабніша в Україні та в усій Європі комплексна реставрація дерев'яного пам'ятника архітектури XVIII століття - Свято-Троїцького собору. До Великодня буде завершена реставрація його перших трьох куполів і відкрита передсоборна площа.

Як повідомили ForUm'у у прес-службі Кабміну, на сьогоднішній день відновлено три із дев'яти куполів собору. Два із них уже покриті мідними листами замість старих залізних, забарвлених у зелений колір пластин. Ведуться роботи з покриття третього купола.

«Будівництво нових храмів і реставрація древніх святинь є важливою складовою розвитку регіону і країни. Свято-Троїцький собор у Новомосковську - це один із символів духовності українського народу. Збереження цієї святині - наш обов'язок. У відповідність з планом, собор буде повністю відновлений за 2-2,5 роки», - сказав віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул.

Завершуються роботи з реставрації передсоборної площі - встановлено кований паркан, вимощена тротуарна плитка та бруківка. Розплановані клумби під озеленення. Ведуться підготовчі роботи для висадки весною дерев, квітів, газонної трави.

У будівлі собору вже відновлений цоколь.

До кінця 2013 року будуть завершені роботи з реконструкції другої трійки куполів, а протягом 2014 будуть реконструйовані останні три куполи собору і виконані роботи з відновлення іконостасу. Також у соборі буде замінено внутрішнє електроосвітлення, облаштоване підсвічування фасадів. Для збереження будівлі собору, захисту унікальних старовинних ікон і древніх розписів у приміщенні храму встановлять нову сучасну систему опалення та кондиціонування. Це створить необхідний мікроклімат у приміщенні.

Свято-Троїцький собор у Новомосковську - унікальний шедевр української архітектури. Він входить до державного реєстру національного культурного надбання України. Свято-Троїцький собор, створений у стилі українського (козацького) бароко, побудований в 1775-1778 роках без єдиного цвяха.

Унікальність архітектурної ідеї собору полягає у розташуванні 9 куполів. На храм можна дивитися з будь-якого боку і під будь-яким кутом, і все одно буде видно тільки 8 куполів із 9.

Образ Свято-Троїцького собору є провідним у відомому романі видатного класика української літератури ХХ століття Олеся Гончара «Собор».

Остання реставрація собору, побудованого в середині 70-х років XVIII століття, була проведена у 1888 році.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

302