Найближчим часом всі без винятку українські комерційні банки зможуть отримати фінансування для реалізації стратегічних для економіки проектів.

Уряд планує здійснювати це через Державний банк розвитку, повідомив перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов.

Цей банк буде створений на базі існуючого Українського банку реконструкції та розвитку (УБРР). Як повідомив Арбузов, такий варіант організаційно більш логічний, ніж реєстрація установи з нуля, оскільки у банку вже сформований капітал і він веде фінансову діяльність. Тому зараз уряд готує законодавчу грунт для реалізації цього проекту. Ресурси для подальшого направлення в економіку планується залучати з декількох джерел: розміщення цінних паперів під держгарантії на зовнішніх ринках, довгострокове рефінансування, передають «Економічні вісті».

Перший віце-прем'єр-міністр розглядає Держпрограму активізації економіки також у контексті подолання дефіциту поточного балансу, імпортозаміщення, реалізації інвестпроектів у високотехнологічних галузях.

«Головний спосіб вирішити проблему дефіциту поточного балансу - запустити програму активізації економіки. Давати гарантії ми будемо підприємствам, які дадуть хороші техніко-економічні обґрунтування, пройдуть банки як фільтр, енергозберігаючим підприємствам та імпортозаміщувальним. А головне - ми буде вводити вимоги щодо закупівлі обладнання з максимальною часткою вітчизняних запчастин. Це буде гарним стимулом для іноземних компаній розміщувати у нас виробництво. Приміром, щодо снігоприбиральної техніки вже є вітчизняна компанія, яка готова вийти на ринок», - повідомив Арбузов.

Як раніше повідомляв ForUm, перший віце-прем'єр Сергій Арбузов заявив, що державна програма активізації розвитку економіки України на 2013-2014 роки, розробку якої завершує уряд, передбачає створення в поточному році Державного банку розвитку.

Створення державного банку розвитку зробить реальним проведення модернізації виробничих потужностей країни.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

162
Классические туфли мужские