В Україні не буде дешевих кредитів, поки банки будуть виплачувати високі ставки за депозитами. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, під час прес-конференції заявив фінансовий експерт Олександр Охріменко.

«В Україні неможливо зробити дешевим кредитування, поки виплачується вищий відсоток по депозитах. Таким чином можна тільки розкрутити інфляцію», - сказав він.

Експерт нагадав, що в Російській Федерації кілька років тому було запроваджено оподаткування по депозитах, що допомогло знизити високі ставки.

«Україна не буде розвиватися, поки є 83 мільярди доларів готівки у населення. Ми так захопилися цим доларом, що далі нікуди. Любов до долара вбиває реальну економіку України. Я вважаю, що необхідно заборонити валютні депозити і ввести, як і в Росії, податок на депозит. Нічого поганого, крім критики введення податку, не трапиться», - сказав він.

За словами Охріменка, депозит є таким популярним, тому що це єдиний грошовий інструмент, звільнений від оподаткування. «І це несправедливо. Зараз невигідно купувати акції або облігації, адже там є податок, а на депозиті немає», - зазначив він.

На його думку, чим довше українці будуть тримати «долари в тумбочці», тим довше наша держава не зможе вирішити питання з торговим і платіжним балансом.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

159