В Ізраїлі запущені маршрути спеціальних автобусів для палестинців, що прямують із Західного берега в центральну частину країни на роботу. Раніше вони користувалися ізраїльським громадським транспортом. Про це з посиланням на заяву міністерства транспорту Ізраїлю повідомляє «Едіот Ахронот».

В уряді введення нових маршрутів пояснюють необхідністю вирішити проблему перевантаженості рейсових автобусів, пише The Daily Telegraph. Крім того, джерело «Едіот Ахронот» у міністерстві повідомило, що це рішення приймалося виходячи з міркувань безпеки. Раніше пасажири рейсових автобусів скаржилися на бійки, які періодично виникали між палестинцями та ізраїльтянами. Хоча формально нові маршрути призначені і для ізраїльтян, і для палестинців, інформація про них поширювалася лише в палестинських селах на Західному березі і тільки арабською мовою. Деякі з водіїв повідомили «Едіот Ахронот», що палестинців, які спробують скористатися ізраїльськими автобусами, попросять їх покинути, незважаючи на відсутність офіційної заборони, пише «Lenta.ru».

Нові автобуси ходитимуть від КПП в палестинському місті Калькілія. Перевезення буде здійснювати ізраїльська компанія, уточнює агентство JTA.

Інциденти, пов'язані з висаджуванням палестинців з громадського транспорту були і раніше. У результаті їм доводилося або долати величезні відстані пішки, або користуватися послугами таксистів. За офіційними даними, близько 29 тисяч палестинців щодня їздять в Ізраїль на роботу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

192