Президент США Барак Обама 1 березня підписав указ про скорочення бюджету на 85 мільярдів доларів у поточному фінансовому році, який завершиться 30 вересня. Про це повідомляє Agence France-Presse.

Раніше 1 березня Обама зустрівся з лідерами Конгресу США для обговорення секвестру бюджету. Однак, як і очікувалося, політикам не вдалося досягти угоди, яка дозволила б уникнути серйозного скорочення бюджетних витрат. У провалі переговорів президент звинуватив республіканців, які відмовляються підвищувати податки для громадян, дохід яких перевищує 1 мільйон доларів на рік. Республіканці, за словами Обами, згодні на скорочення бюджету, яке завдасть економіці США величезної шкоди, але не готові перекрити лазівки в оподаткуванні для заможних громадян і корпорацій. Як заявив президент, така позиція республіканців призвела до «безглуздого» скорочення бюджету, передає «lenta.ru».

Тим часом, спікер Палати представників Конгресу республіканець Джон Бейнер підтвердив, що його партія не буде підтримувати збільшення податків. На його думку, для вирішення проблеми необхідно не збільшувати податки, а скорочувати витрати.

Спочатку скорочення витрат на 85 мільярдів доларів обговорювалося як захід, покликаний підштовхнути Конгрес до прийняття компромісного рішення щодо бюджету. І республіканці, і демократи сходяться в тому, що секвестр бюджету - занадто грубий спосіб для скорочення витрат, оскільки він не робить відмінностей між важливими і другорядними державними програмами. Так, Обама, говорячи про бюджетний секвестр, порівняв його з м'ясорубкою.

За даними аналітиків, у результаті секвестру бюджету в 2013 році ВВП США може зрости всього на 1,4 відсотка. Між тим, у 2012 році значення ВВП зросло на 2,2 відсотка. Як заявив Обама, «щоразу, чуючи новини про економіку, поки діє секвестр, ми будемо знати, що ці новини могли б бути кращими, якби Конгрес зробив необхідні дії».

Більша частина суми, на яку скоротиться бюджет США, припадає на Пентагон: бюджет військового відомства буде урізаний на 46 мільярдів доларів. Новий глава Пентагону Чак Хейгел заявив, що це негативно вплине на здатність військового відомства виконувати свої завдання. Як очікується, Пентагону доведеться скоротити близько 800 тисяч держслужбовців.

Крім того, скорочення бюджету торкнеться спеціальних освітніх установ для дітей з фізичними вадами. Однак програм соціального забезпечення, таких як виплата пенсії та медичне страхування, зміни не торкнуться.

27 березня закінчується термін тимчасового бюджету США. Якщо Конгрес до цього часу не прийме новий бюджет, то в країні будуть змушені закритися багато федеральних агентств.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

260